KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914296
nr 1391 4296
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Sittande flicka. Signerad. Olja på pannå, 56x47, yttermått inklusive ram: 69x61 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:20:33
17/4 11:21:12
600 kr
19/4 20:15:34
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad