KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914296

nr 1391 4296

Pär Lindblad

(1907-1981), Sverige

Oljemålning, Sittande flicka. Signerad. Olja på pannå, 56x47, yttermått inklusive ram: 69x61 cm

Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 19 april 2021
kl 20:20:33

17/4 11:21:12 1      600 kr
19/4 20:15:34 2      Vinnande bud

Pär Lindblad

Läs mer om Pär Lindblad